piątek, 28 stycznia 2011

Kurczak a'la KFC ;)

Dziś postanowiłam przyrządzić kurczaka a'la KFC! Jest to zajęcie nie wymagające zbyt dużych nakładów energii czy umiejętności kulinarnych.

A efekt jest wyjątkowo smakowity!! ;)
Czego potrzebujemy:
  • piersi z kurczaka (ja wykorzystałam 2)
  • krakersów
  • maślanki lub kefiru
  • żółtego sera
i w zasadzie na tym kończy się lista składników

Oczyszczone mięsco z kurczaka kroimy na mniejsze podłóżne kawałeczki i wkładamy do pojemnika z maślanką na min. pół godziny, ten zabieg powoduje, iż mięso po upieczeniu jest kruche i delikatne, a panierka lepiej się trzyma. Do osobnego naczynia kruszymy krakersy i ścieramy do niech żółty ser - ja robie to ,,na oko" - generalnie zasada jest taka żeby krekersów było jednak więcej niż startego sera.

Po półgodzinnym leżakowania kawałków kurczaka w zalewie z maślanki wyjmójemy pojedyńcze kawałeczki i obtaczamy je obficie z każdej ze stron w przygotowanej panierce. Tak opatulone tą kruszoną kawałki mięsa układamy na papierze do pieczenia i wstawiamy do piekarnika na ok 35 min. do temp. ok. 170 stopni.

Ja tak spreparowane kurczę podałam z surówką sporządzoną z mixu sałat z biedronki :P; kuleczek mozzarella, prażonym słonecznikiem; winogronami i sosem ziołowo bazylowym na oliwie!


Było to bardzo smakowite danie!

1 komentarz: